Certyfikat instalacji gazowej.

natalie-cardot-FkakLFkLIoM-unsplash

1. Kiedy konieczne jest przedstawienie Certyfikatu?

Zasadniczo, gdy konieczne jest udowodnienie, że twoje obiekty są bezpieczne do odbioru i działają prawidłowo. Dlatego zostaniesz o to poproszony:

  • przy rejestracji gazu ziemnego  w nowo wybudowanym domu .
  • jeśli reaktywujesz dostawę w domu, w którym była ona nieczynna przez co najmniej 2 lata .
  • gdy dokonujesz jakichkolwiek modyfikacji w swoich instalacjach lub w kotle, grzejnikach itp.

„Bardzo ważne jest, aby nie mylić rejestracji ze zmianą sprzedawcy, ponieważ rejestracje są potrzebne tylko wtedy, gdy nie było wcześniejszej dostawy”.

2. W jaki sposób uzyskuje się Świadectwo Instalacji Gazowej?

Certyfikat musi być zawsze wydawany przez autoryzowanego technika . Może to być pracownik Twojego dystrybutora gazu ziemnego lub wybranej przez Ciebie firmy instalacyjnej. W każdym przypadku istotne jest, aby technik był uprawnionym instalatorem instalacji gazowych posiadającym certyfikat gazownik łódź. On lub ona musi pokazać ci tę legitymację zawodową podczas kontroli.

Niezależnie od tego, kto go wystawia, dystrybutor musi zweryfikować, czy przegląd został prawidłowo przeprowadzony przez technika.

3. Jakie informacje zawiera Certyfikat?

Świadectwo Instalacji Gazowej jest kompletnym dokumentem , który określa charakterystykę wszystkich elementów instalacji, w tym urządzeń podłączonych do instalacji. 

Aby był w pełni ważny, musi zawierać:

  •  Adres instalacji.
  •  Dane firmy instalacyjnej.
  • Dane autoryzowanego instalatora.
  • Deklaracja, że ​​instalacja jest w dobrym stanie.
  • Dane techniczne, w tym szczegółowy szkic instalacji oraz wyniki poszczególnych badań.

4. Ile kosztuje Certyfikat?

Cena Certyfikatu Instalacji przyłącza gazowe łódź różni się w zależności od konkretnych okoliczności każdego domu i jest obliczana na podstawie dwóch ściśle określonych elementów:

  • koszty administracyjne: 15,49 PLN (z VAT). Ta pozycja jest zawsze taka sama, jest już ustalona przez rząd i otrzymana przez dystrybutora.
  • koszty przeglądu technicznego: ich cena nie jest stała i zależy zarówno od firmy, która przeprowadza przegląd (może to być Twój dystrybutor lub wybrana przez Ciebie firma instalacyjna), jak i od charakterystyki Twojego domu.

Ogólnie rzecz biorąc, cena biuletynu gazowego waha się od 60 do 200 PLN w zależności od instalacji, wyposażenia, wielkości itp.

Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś płacić bezpośrednio technikowi , który ma przeprowadzić inspekcję. Technicy muszą przekazać fakturę dystrybutorowi, który z kolei przekaże ją Twojemu sprzedawcy. 

„We wszystkich przypadkach koszt przeglądu jest uwzględniony na fakturze wraz ze zużyciem gazu”.

5. Jak szybko będziesz to mieć?

Gdy kontrola zakończy się pomyślnie, instalator musi zarejestrować certyfikat w swojej wspólnocie autonomicznej, aby mogli go autoryzować. Następnie będą musieli przekazać kopie instalatorowi i firmie dystrybucyjnej. Proces ten nie powinien zająć więcej niż 7 dni kalendarzowych.

Teraz masz wszystko, czego potrzebujesz , aby zarejestrować dostawę u swojego sprzedawcy i zacząć cieszyć się spokojem, jaki daje posiadanie gazu ziemnego w domu do ogrzewania, wody użytkowej i gotowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *