Co musisz wiedzieć o usługach pompowania szamba.

pexels-filipe-delgado-1601495

Kto powinien pompować zbiornik systemu septycznego?

To nie jest praca typu „zrób to sam”, z którą powinieneś sobie poradzić samodzielnie. Usługi septyczne wymagają profesjonalnej uwagi. Jeśli nie masz pewności, kogo wezwać do pompowania zbiornika, rozważ:

    • Specjalizacja wykonawcy. Wybierz firmę specjalizującą się w szambach. Ogólny hydraulik lub złota rączka nie będzie miał wiedzy ani sprzętu, aby bezpiecznie i skutecznie pompować zbiornik.

> Poziom doświadczenia. Jak długo wykonawca obsługuje społeczność? Chociaż nie ma magicznej liczby lat doświadczenia, jakie powinien mieć wykonawca, ekspert powinien mieć bogatą historię obsługi szamba w okolicy.

  • Referencje i recenzje. Nie zakładaj, że ogólne recenzje online są dokładne. Poproś potencjalnego kontrahenta o referencje od obecnych lub byłych klientów.

Oprócz wiedzy, doświadczenia i referencji wybierz wykonawcę, który spełni Twoje potrzeby w zakresie planowania i konserwacji. Zapytaj dostawcę pomp septycznych o dostępność terminów usług i czy oferuje plan konserwacji.

Jak często profesjonalista powinien pompować szambo?

Pompowanie szamba nie jest stałą czynnością, o którą właściciele domów muszą się martwić. Ale to nie znaczy, że możesz całkowicie zignorować swój czołg. Według Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) specjalista ds. szamba powinien sprawdzać zbiornik co trzy do pięciu lat. Mimo że wymaga przeglądu w tym przedziale czasowym, harmonogram serwisowania zbiornika zależy od:

  • Rozmiar zbiornika. Im większy szambo, tym więcej mieści. Oznacza to, że gromadzący się szlam nie wyprzedzi zbiornika w taki sam sposób, jak w przypadku mniejszej wersji. Mimo że z biegiem czasu powstaje więcej osadu, zazwyczaj można zaplanować usługi pompowania rzadziej.
  • Wielkość Twojego gospodarstwa domowego. Ogólnie rzecz biorąc, większe gospodarstwa domowe wytwarzają więcej odpadów. Im więcej członków rodziny/gospodarstwa domowego wytwarza odpady, tym częściej trzeba planować usługi pompowania.
  • Liczba urządzeń kanalizacyjnych w twoim domu. Pod warunkiem, że korzystasz ze wszystkich toalet i umywalek/śmietników, możesz mieć zwiększone potrzeby w zakresie odciągania. Większa liczba toalet, umywalek lub czegokolwiek, co wpływa do zbiornika, może zwiększyć ilość ścieków i zanieczyszczeń stałych.

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar posiadasz szamba, ile ścieków generuje twoje gospodarstwo domowe lub jaka jest objętość ciał stałych w ściekach, wykonawca usług szamba może pomóc ci wybrać odpowiedni harmonogram pompowania dla potrzeb twojego domu. Bez prawidłowych informacji (dotyczących wielkości i kwestii związanych ze ściekami) nie można obliczyć harmonogramu pompowania.

Czy są inne terminy na zaplanowanie usługi pompowania?

Ustalono harmonogram rutynowej konserwacji pompy. Ale czy to wystarczy, aby utrzymać szambo w najlepszym stanie? Chociaż regularne odciąganie może zmniejszyć ryzyko zużycia lub problemów związanych z uszkodzeniami, może być konieczne zaplanowanie dodatkowych usług, jeśli:

  • Twój dom ma powolne lub zatkane odpływy. Powolne lub zatkane odpływy wskazują na problem z hydrauliką. Chociaż problem prawdopodobnie występuje w twoim domu, może to również wskazywać na problem ze szamba.
  • Kałuże na podwórku. Kałuże lub stojąca woda w obszarze zlewni lub wokół samego zbiornika są oznakami potencjalnego problemu.
  • Zielona trawa. Nawet jeśli zielona trawa jest pożądana, zbyt bujna roślinność nad drenażem może również wskazywać na problem ze zbiornikiem.

Wraz z tymi problemami, dziwne zapachy są kolejnym objawem septycznym, którego nie należy ignorować. Wykonawca systemu septycznego sprawdzi zbiornik i zdecyduje, czy należy przepompować zawartość.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *