coffee-g79d0b3b81_1280

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś drżenia oczu bez żadnego powodu? Zjawisko to jest w rzeczywistości bardziej powszechne niż myślisz i może oznaczać kilka powodów, z których niektóre niekoniecznie są złe. Skurcz oka, zwany także miokymią, jest rodzajem tiku, który może oznaczać niezliczone mimowolne ruchy, które wykonuje ludzkie ciało.

W tym konkretnym przypadku to, czego doświadczasz, to te małe skurcze mięśni w twoim oku, które pojawiają się niespodziewanie i niepokoją cię bez wyraźnego powodu. Według nas, może to po prostu oznaczać, że dany mięsień pulsuje pod skórą, ponieważ jesteś zestresowany lub podekscytowany. W większości przypadków uważa się, że jest to łagodny stan i zwykle ustępuje samoistnie.

Więc dlaczego twoje ciało to robi? Optyk mówi, że w ten sposób twoje ciało informuje cię, że jest zmęczone. Jeśli masz drgawki oczu, może to prawdopodobnie oznaczać, że twoje oczy doświadczają zmęczenia z powodu wielu czynników. Może to być wpatrywanie się w ekran komputera przez cały dzień, czytanie książki bez przerw na odpoczynek lub niewystarczający sen.

Rozwiązanie

Uspokajamy wszystkich, że drganie oczu jest zwykle częstym zjawiskiem, w przeciwieństwie do tego, co niektórzy mogą sądzić. Częstym i najbardziej logicznym powodem jest to, że ciało po prostu wysyła sygnały do ​​​​mózgu, że potrzebuje zasłużonej przerwy. Może go jednak nasilić nadmierny niepokój, a także picie napojów zawierających kofeinę i alkoholu.

Zanim udasz się do okulisty w Phoenix AZ lub w innych rejonach, najlepszą rzeczą do zrobienia, gdy wystąpi skurcz, jest uspokojenie umysłu i ciała poprzez robienie rzeczy, które poprawią ogólny nastrój i stan fizyczny, takich jak słuchanie relaksującej muzyki , rozmawiać ze znajomym lub skupić się na innej czynności. Możesz także spróbować zamknąć oczy na kilka minut lub zdrzemnąć się, jak wolisz. Pomocne może być również stosowanie naprzemiennych ciepłych i zimnych okładów, które łagodzą zmęczone zakończenia nerwowe będące źródłem skurczów.

W przypadku, gdy skurcze utrzymują się i doświadczasz ich częściej niż zwykle, idealnie byłoby odwiedzić okulistę lub dowolnego wykwalifikowanego okulistę w Twojej okolicy. porozmawiaj z Optyk Lublin. Ogólnie rzecz biorąc, tiki mogą być objawami różnych schorzeń, w tym niektórych form autyzmu. Z drugiej strony drżenie oczu może również oznaczać uszkodzenie rogówki.

Najgorszy scenariusz jest taki, że miokymia może wskazywać na poważniejszą chorobę, taką jak początkowe stadia stwardnienia rozsianego lub znaczne uszkodzenie pnia mózgu. Warunki te jednak zwykle wiążą się z wieloma objawami i zwykle rozwijają się również w mięśniach twarzy.

Kiedy wezwać okulistę?

Będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem, gdy:

  • Skurcz utrzymuje się przez tydzień lub dłużej

  • Drganie jest tak silne, że powieka się zamyka

  • Drganie nie jest izolowane dla twoich oczu i jest widoczne w innych częściach twarzy

  • Towarzyszy mu wydzielina, zaczerwienienie, stan zapalny oka

  • twoje powieki opadają

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *