Co zrobić, jeśli szambo zamarza?

szamba betonowe 985632781

Gdy zima w pełni, nadszedł czas, aby włączyć grzejniki, nałożyć koce i napić się kubka gorącej herbaty, aby się rozgrzać. Ale chociaż możesz pozostać przytulny, szambo może mieć trudności z utrzymaniem ciepła tej zimy. Może to oznaczać, że system szamba zawiesza się. Co więc należy zrobić, jeśli szambo zamarza? Najpierw weź głęboki oddech i przeczytaj ten przewodnik od „Szamba betonowe„.

Jak zamarza szambo?

Zaskakująco często zdarza się, że szamba zamarzają zimą. To dlatego, że istnieją cztery elementy, które są wrażliwe na niższe temperatury. Należą do nich rura biegnąca od domu do zbiornika, rura ze zbiornika do pola drenażowego, pole drenażowe i sam szambo. Woda i płyny znajdujące się w tych częściach zamarzają pod wpływem długotrwałych temperatur ujemnych. Zamarznięty szambo może wepchnąć ścieki z powrotem do rur, powodując tworzenie się kopii zapasowych, przepełnienie zlewów i toalet oraz wiele innych problemów zdrowotnych.

Jakie są oznaki zamarzniętego zbiornika?

Niestety dość łatwo jest zorientować się, kiedy twój czołg zamarzł, ponieważ oznaki są dość oczywiste. Twoja toaleta może się nie spłukać, ponieważ rury są zamarznięte. Woda nie ma dokąd spłynąć i nie wypływa z miski. Zauważysz, że umywalki w Twojej łazience, kuchni lub garażu nie odpływają, to samo dotyczy wanien i pryszniców. Przekonasz się również, że urządzenia takie jak pralki i maszyny do lodu nie będą działać.

Oto, czego nie powinieneś robić

Niestety, niewiele możesz zrobić samodzielnie, aby rozmrozić zamarznięty szambo. W rzeczywistości wszystko, czego możesz spróbować, może pogorszyć problem. W szczególności unikaj tych błędów:

  • Nie dodawaj do zbiornika żadnych produktów, takich jak płyn niezamarzający lub sól, a także innych rzeczy, których zalecaliśmy unikać w poprzednim blogu.
  • Nie pozwól, aby ścieki spływały na ziemię nad systemem szamba.
  • Nie próbuj rozmrażać systemu przez wlewanie gorącej wody do rur.
  • Nie próbuj ogrzewać szamba od zewnątrz, rozpalając ognisko na szczycie zbiornika lub kierując elementy grzejne w stronę ziemi.

Najlepiej zadzwonić do lokalnego specjalisty od szamba i pozwolić mu zająć się sytuacją.

Zamiast tego zadzwoń do nas!

Następnej zimy będziesz wiedział, jak przygotować szamba betonowe na jesień, aby upewnić się, że nie zamarznie ponownie. Ale jeśli tak się stanie, poradzimy sobie z tym we właściwy sposób. Przeprowadzimy pełną kontrolę systemu i użyjemy produktów, takich jak taśma grzewcza i podgrzewacze zbiornika, aby powoli rozmrozić zbiornik. Do odmrożenia układu możemy również użyć parowników i myjek wysokociśnieniowych do zbiorników.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *