Dlaczego włącza się alarm na szambie?

szambo-betonowe(7)

Co powinienem zrobić? Alarm septyczny się włącza.

Alarm włączy się, gdy w zbiorniku pompy pojawi się wysoki poziom cieczy. Może to być spowodowane awarią pompy, awarią pola spustowego lub problemem elektrycznym.

Jeśli masz przerwę w dostawie prądu i nadal korzystasz z kanalizacji w normalny sposób, poziom wody w zbiorniku pompy wzrośnie. Po przywróceniu zasilania alarm wyłącza się, ponieważ pompa nie pracowała podczas przerwy w dostawie prądu.

Ulewny deszcz lub przedłużające się dni deszczu mogą potencjalnie spowodować włączenie alarmu, ponieważ grunt jest nasycony. Przepływ wody nie rozprasza się jak zwykle.

Co ja robię?

Zadzwoń do nas, aby umówić się na wizytę w celu sprawdzenia pompy i szamba.

Jeśli włączy się alarm, ogranicz zużycie wody tak bardzo, jak to możliwe, biorąc krótsze prysznice, rzadziej zmywając naczynia i pranie, dopóki nie będzie w stanie zdiagnozować problemu.

Co jeśli pompa przestanie działać?

Jeśli pompa przestała działać, należy ją wymienić. Pompa septyczna może działać 7-10 lat, jeśli zostanie zainstalowana odpowiednia pompa. I tak jak wszystko inne w Twoim domu, takie jak zmywarka, podgrzewacz ciepłej wody, piec czy kuchenka, może się zużyć, przestać działać i wymagać wymiany.

Naprawa pompy

Firma szamba została wezwana przez klienta, ponieważ włączał się alarm szamba. Chociaż od kilku dni padał ulewny deszcz, postawiono diagnozę: pompa przestała działać i wymagała wymiany. Ten film pokazuje płyn wlewający się do zbiornika pompy ze szamba, nawet gdy pompowaliśmy go do naszej ciężarówki. Ponieważ pompa nie działała, ciecz nie była pompowana do linii polowych.

Wypompowaliśmy zbiornik pompy, wyciągnęliśmy starą pompę i zastąpiliśmy nową pompą i skrzynką przyłączeniową. Klient był zadowolony, że wszystko wróciło do pracy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *