Kompletny przewodnik po defibrylatorach

defibrylator-43

Jako dostawca niezbędnych artykułów biznesowych często pytamy o defibrylatory AED. Czy są warte pokrycia rachunku, co robią i więcej. Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, oto nasz kompletny przewodnik po defibrylatorach.

Po kilku krótkich artykułach w przeszłości zawierających przewodniki dotyczące migawek na tych urządzeniach, przedstawiamy kompletny przewodnik, który pomoże Ci zdecydować, czy są one odpowiednie dla Ciebie.

1. Co to jest defibrylator?

Defibrylator (nazywany również defibrylatorem) to małe urządzenie elektryczne, które zapewnia kontrolowany wstrząs serca w przypadku zagrażającej życiu arytmii zwanej migotaniem komór . Najpopularniejszym typem defibrylatora jest AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny).

AED występuje w dwóch postaciach: półautomatycznej lub automatycznej .

Półautomatyczny defibrylator AED, taki jak nasza linia ratunkowa , wykryje rytm serca i podpowie, kiedy należy wykonać defibrylację u osoby z zatrzymaniem krążenia.

W pełni automatyczny defibrylator AED, został zaprojektowany jako pierwsza osoba na miejscu zatrzymania krążenia. Jeśli pacjent wymaga wyładowania, defibrylator automatycznie wykonuje wyładowanie bez konieczności jakiejkolwiek innej interwencji użytkownika poza umieszczeniem elektrod na ciele pacjenta.

Nowoczesne defibrylatory AED są przystosowane do różnych poziomów umiejętności, co oznacza, że ​​każdy może korzystać z defibrylatora . W pełni automatyczne defibrylatory zapewnią nawet wyładowanie w razie potrzeby.

2. Dlaczego ktoś miałby potrzebować defibrylatora?

Kiedy dochodzi do zatrzymania akcji serca, pojawia się problem związany z impulsami elektrycznymi między mózgiem pacjenta a jego sercem. Zapobiega to pompowaniu krwi przez serce do reszty ciała.

Defibrylatory ratują życie, wywołując wstrząs elektryczny o dużej energii w sercu przez ścianę klatki piersiowej, gdy ktoś ma zatrzymanie akcji serca.

Celem elektrowstrząsu jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca.

Istnieje duża różnica między zawałem serca a nagłym zatrzymaniem krążenia . Zawał serca ma miejsce, gdy występują problemy, w wyniku których rury w twoim ciele, które pompują krew do iz serca, zostają zatkane. Zatrzymanie krążenia ma miejsce, gdy serce zatrzymuje się i osoba traci przytomność.

3. Jak długo działają defibrylatory?

Defibrylatory mają wymienne części.

Zamiast samych modeli, to baterie i pakiety elektrod wymagają wymiany.

Każdy model defibrylatora jest wyposażony w tryb czuwania, gdy nie jest używany. Ten waha się od 2 do 5 lat, gdy urządzenie nie jest bezpośrednio używane . Nie oznacza to, że defibrylator wymaga wymiany, oznacza to jedynie, że wymagane są części zamienne.

Jest to albo elektrody, albo wymienna bateria. Baterie zwykle wystarczają na maksymalnie 5 lat trwałości. Klocki są znacznie rzadsze, a ich trwałość wynosi średnio 2 lata. Artykuły medyczne są niezbędnym elementem wyposażenia każdej placówki medycznej. Wkładki należy wymieniać po każdym użyciu. Baterie mają maksymalną liczbę wstrząsów, zanim konieczna będzie ich wymiana. Większość urządzeń każdego dnia przeprowadza własną kontrolę bezpieczeństwa i ostrzega o niskim poziomie naładowania baterii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *