Konkretne fakty, które powinieneś znać o szambach.

szamba betonowe w Polsce

Kiedy pompować szambo

Większość firm zajmujących się systemami septycznymi zaleca pompowanie szamba co 3 do 5 lat. Jednak dokładny czas będzie się różnić w zależności od wielkości gospodarstwa domowego, wielkości i liczby toalet, całkowitej ilości wytwarzanych ścieków, objętości ciał stałych w ściekach i wielkości szamba.

Specjaliści powinni sprawdzić i ocenić, kiedy należy wyczyścić zbiornik. Usługodawcy ocenią jego zawartość na podstawie poziomu wody znajdującej się w zbiorniku podczas pompowania. W zależności od systemu septycznego może być konieczne częstsze pompowanie szamba niż trzy do pięciu lat.

Jak pompowany jest szambo

Pompowanie szamba to prosty proces:

Firma pompująca korzysta z ciężarówki próżniowej, która wypompowuje ścieki (szlam) z szamba. Osad jest wysyłany na wysypisko lub do zakładu, który może go odpowiednio zutylizować.

Wózek próżniowy odprowadza również wodę ze zbiornika odprowadzaną do strumienia lub zbiornika wodnego. Ścieki są oczyszczane przed powrotem do środowiska.

Wózek próżniowy napełni szambo czystą wodą ze zbiornika zasilającego. Ponieważ większość osadu została usunięta, zacznie ponownie napełniać szambo.

Dbanie o Twój system szamba

Zaplanuj regularne pompowanie szamba za pomocą naszej firmy i utrzymuj system szamba. Będzie działać dłużej i zapewni bardziej niezawodną obsługę.

Pamiętaj o tych wskazówkach:

  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek zapachy, gromadzenie się wody w pobliżu zbiornika lub inne potencjalne problemy, natychmiast skontaktuj się z profesjonalistami serwisu szamba, aby jak najszybciej sprawdzić i naprawić.
  • Po opróżnieniu zbiornika załóż z powrotem pokrywę i umieść ją prawidłowo, aby nie przeciekała.
  • Poprowadź wąż spod zlewu kuchennego do szamba, aby wymusić przepływ powietrza, umożliwiając naturalny odpływ wody. Nie pozostawiaj podłączonego węża dłużej niż 24 godziny, ponieważ może to spowodować cofanie się wody i uszkodzenie wody.
  • Zdobądź, aby oczyścić główne linie, rury lub odpływy prowadzące do szamba, ponieważ z czasem mogą one wypełnić się gruzem.

Pozwól profesjonalistom z serwisu septycznego sprawdzić i wyczyścić system septyczny w razie potrzeby. Jeśli odpływy wolno się odprowadzają, cofają się lub utrzymują się zapachy, skontaktuj się z Profesjonalnym Serwisem szamba betonowe w celu sprawdzenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *