KUCHNIA KOMERCYJNA ZRÓB TO SAM: POŁĄCZENIA GAZOWE

gazownik Łódź 4714188525

Odpowiednie połączenie gazowe

Być może jednak nie spodziewałeś się, że będziesz musiał założyć inny rodzaj paska na narzędzia. Przygotuj się, ponieważ małe majsterkowanie jest łatwiejsze niż myślisz i może zaoszczędzić Ci poważnych zmian. Zacznijmy od jednej z najważniejszych części restauracyjnych w Twojej komercyjnej kuchni: złączy gazowych i węży .

Bezpieczne podłączenie gazu jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa, na których należy się skupić w kuchni. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo gazowe, kluczowe znaczenie mają elastyczne złącza gazowe — do tego stopnia, że ​​w 2006 r. standardy i przepisy zostały zmienione, aby określić stosowanie elastycznych, komercyjnych złączy gazowych we wszystkich instalacjach gastronomicznych. Dlaczego? Elastyczne złącza gazowe umożliwiają bezpieczne odsunięcie ciężkiego sprzętu restauracyjnego od ścian na czas czyszczenia (swoją drogą zadanie to jest jeszcze łatwiejsze, jeśli sprzęt stoi na kółkach). Gazownik Łódź we wszystkim Ci pomoże!

Przez wiele lat komercyjny sprzęt restauracyjny stał na nieruchomych nogach i wykorzystywał twarde złącza gazowe, które były trudne do odłączenia (i ponownego podłączenia prawidłowo), co utrudniało odpowiednie czyszczenie tyłu. Brak dokładnego wyczyszczenia sprzętu może doprowadzić do nadmiernego nagromadzenia się tłuszczu, oleju i innych materiałów łatwopalnych, stwarzając poważne zagrożenie pożarowe w kuchni. Nie tylko to — brudne kuchnie są siedliskiem gryzoni, szkodników i chorób przenoszonych przez żywność. Wezmę przepustkę.

Złącze gazowe

Kluczem do tego wszystkiego jest jednak wykorzystanie elastycznego złącza gazowego klasy komercyjnej . Twój sprzęt w domu od dawna korzysta z elastycznych złączy gazowych, ale nie zostały one zaprojektowane z myślą o dużym obciążeniu, jakie można spotkać w kuchniach komercyjnych. I zaufaj mi, twój inspektor sanitarny nie zgodzi się na użycie jakichkolwiek części gazowych, które nie są klasy komercyjnej. Elastyczny wąż gazowy, taki jak nasz, jest wykonany z wytrzymałych, elastycznych i falistych rur ze stali nierdzewnej, które zapobiegają rozciąganiu się podczas przesuwania sprzętu w przód iw tył. Znajdziesz również wiele komercyjnych węży gazowych pokrytych powłoką antybakteryjną, która zapewnia dodatkowy poziom czystości. Sparuj swój nowy, elastyczny wąż gazowy z szybkozłączem gazowym (pomyśl o który jest łatwy do usunięcia i uniemożliwia personelowi odłączenie węża, dopóki zawór gazowy nie zostanie zamknięty) dla dodatkowego poziomu bezpieczeństwa.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania węża gazowego i złącza, upewnij się, że jest łatwo dostępny i nie jest ukryty. Chcesz mieć możliwość łatwego sprawdzenia, czy połączenie gazowe jest poluzowane lub czy wąż jest uszkodzony — gaz może potencjalnie przedostać się przez uszkodzony wąż, powodując straszną katastrofę. Upewnij się również, że kupujesz właściwe złącze gazowe, ponieważ niedopasowane części mogą ograniczać przepływ gazu i wpływać na wydajność i wydajność sprzętu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *