LODÓWKA ZAMROŻONA, CZY NALEŻY SIĘ JEJ BAĆ?

pexels-max-vakhtbovych-6508357

To całkowicie normalne, że z czasem na tylnej ścianie lodówki tworzy się trochę lodu. Nie powinna się tam jednak tworzyć gruba warstwa lodu. Jeśli na tylnej ścianie tworzy się zbyt dużo lodu, może to mieć różne przyczyny, naprawa lodówek Warszawa pomoże Ci je odkryć.

Dlaczego tworzy się lód?

W przypadku wszystkich urządzeń chłodzących w rzeczywistości nie wytwarza się chłód, ale ciepło jest pobierane z otoczenia. Zadanie to spełnia czynnik chłodniczy krążący w obiegu chłodniczym.

Ponieważ obieg chłodniczy znajduje się na tylnej ścianie wnętrza prawie wszystkich urządzeń chłodniczych, ciepłe powietrze, które zawiera więcej wilgoci niż zimne, zawsze będzie migrować na tylną ścianę. Jeśli ciepło jest następnie pobierane z powietrza, wilgoć pozostaje na tylnej ścianie. Ponieważ tylna ścianka musi być znacznie zimniejsza, aby zapewnić wewnątrz urządzenia temperaturę 6-8°, woda ta zamarza i tworzy się warstwa lodu. Naprawa płyt indukcyjnych Warszawa pomogą Ci szybko i sprawnie. Zwykle ta warstwa lodu nie stanowi problemu, ponieważ gdy urządzenie nie chłodzi, lód ten topnieje, a następnie jest transportowany na zewnątrz przez odpływ i tam odparowuje.

Urządzenie pozostawiono otwarte, w wyniku czego do środka dostało się zbyt dużo wilgoci.

Jeśli zapomnisz zamknąć drzwi lodówki, do urządzenia dostaje się coraz więcej ciepłego, a przez to wilgotnego powietrza, co z kolei odbija się w postaci lodu na tylnej ścianie wnętrza. W takim przypadku wystarczy po prostu odpowiednio zamknąć urządzenie i odczekać kilka godzin, aż ten lód ponownie się stopi i spłynie do kanału odwadniającego.

Urządzenie przecieka przy gumowych drzwiczkach.

Drzwi lodówki wyposażone są w uszczelkę, która przytrzymuje drzwi do urządzenia za pomocą magnesów i tym samym zapobiega przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza urządzenia. Dlatego ta plomba jest również nazywana taśmą magnetyczną. Z biegiem lat ta pieczęć staje się trochę twardsza i może się rozerwać. W rezultacie nie może już całkowicie uszczelnić, a na tylnej ścianie urządzenia nadal tworzy się lód, mimo że drzwi są zamknięte. W takim przypadku technik powinien wymienić wadliwą uszczelkę na nową. W moim nowym filmie przedstawiam kilka wskazówek, jak za pomocą prostych narzędzi sprawdzić, czy guma w drzwiach nadal jest napięta.

Nawet jeśli ogranicznik drzwi został zmieniony w nowym urządzeniu, może się zdarzyć, że drzwi nie będą się już prawidłowo zamykać. Tutaj możesz użyć suszarki do włosów, nieco uelastycznić taśmę magnetyczną i naciągnąć ją do odpowiedniego kształtu. Dzięki temu drzwi ponownie zamykają się prawidłowo i do urządzenia nie dostaje się dodatkowa wilgoć. Na stronie naprawa agd Warszawa, znajdziesz odpowiedniego specjalistę blisko Ciebie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *