Przechodzenie przez etapy konserwacji studni

studnia-182

Regularnie sprawdzaj pokrywę studzienki

Niezależnie od tego, czy korzystasz z pokrywy studzienek, regularna kontrola ma kluczowe znaczenie. Należy okresowo sprawdzać, czy uszczelka nasadki studzienki jest dobrze osadzona. Należy również rozważyć sprawdzenie nakrętek pod kątem jakichkolwiek śladów pęknięć lub prawdopodobnych manipulacji. 

Większość dołków ma metalowe lub plastikowe zatyczki. Jeśli chcesz mieć pewność, że pokrywa jest dobrze osadzona, możesz rozważyć przyspawanie lub przykręcenie takich pokryw studzienek. Wiercenie studni głębinowych jest niezwykle ważne w obszarach, gdzie dostęp do wody pitnej jest utrudniony. Jednak regularna kontrola i naprawa korka to najpewniejszy sposób na utrzymanie studni w jak najlepszym stanie. 

Upewnij się, że studnia jest daleko od szamba

Ta uwaga powinna dotyczyć początkowych etapów instalacji studni. Jeśli jednak wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy, jak bardzo jest to krytyczne, nadal możesz wezwać profesjonalną usługę wiercenia studni w Howell w stanie Michigan, która pomoże Ci zainstalować nową studnię. Musisz wziąć pod uwagę różnicę 50 stóp między szambo a studnią. 

Trzymanie studni w odległości co najmniej 50 stóp od istniejących szamba, silosów i podwórzy dla zwierząt zmniejszy obciążenie związane z konserwacją w dłuższej perspektywie.

Zawsze angażuj wykwalifikowany personel 

Proces konserwacji studni może być skomplikowany, zwłaszcza gdy po raz pierwszy wymagane jest badanie wody i serwis studni. W związku z tym należy dokładnie określić wybór wykonawcy. Musisz wziąć pod uwagę licencje i certyfikaty jako niektóre z podstawowych kwestii przy angażowaniu profesjonalistów.

Upewnij się, że firma, której powierzono konserwację lub serwisowanie studni, przedkłada dzienniki studni, które prowadzą rejestr studni. Tacy kontrahenci muszą również dysponować najnowocześniejszym sprzętem, aby zapewnić zadowalające zakończenie procesów. Musisz także skupić się na reputacji wykonawcy jako progu do ustalenia, czy jest on kwalifikowany.

Zrozum problem

Poza planowym corocznym zabiegiem konserwacyjnym istnieje możliwość wezwania fachowca ze względu na zakłócenia w funkcjonowaniu studni. Kiedy pojawiają się takie awarie, frustracje są nieuniknione, zwłaszcza jeśli nie rozumiesz problemu.

Musisz celowo zrozumieć, jak działa system studni. Zrozumienie problemu może oszczędzić ci ciężaru wzywania eksperta, nawet jeśli problemem jest coś tak podstawowego, jak zmniejszająca się ilość wody w studni. Musisz ściśle współpracować z wykonawcą, aby zrozumieć niektóre podstawowe problemy i prawdopodobne rozwiązania dla majsterkowiczów.

Zachowaj szczególną czujność podczas koszenia wokół studni

Nie chcesz skończyć z uszkodzoną obudową. W większości przypadków uszkodzenia wokół obudowy studni są spowodowane przez kosiarki. Jednym z najważniejszych kroków bezpieczeństwa, które należy podjąć, jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas koszenia trawnika wokół studni.

Bądź chętny podczas kształtowania krajobrazu

Studnie są podatne na powodzie. W związku z tym musisz tak często, jak to możliwe, sprawdzać drenaż studni. Stabilizacja gruntu odgrywa kluczową rolę w budownictwie infrastrukturalnym. Kształtowanie krajobrazu należy do czynności, które mogą oznaczać kłopoty, jeśli rzucisz troskę na wiatr. Podczas kształtowania krajobrazu należy rozważyć utrzymanie studni na wysokości co najmniej jednej stopy nad ziemią, aby zapewnić odpowiedni drenaż.

Zamknąć Stare Studnie

Średni okres użytkowania studni wynosi 40 lat . Gdy Twoja studnia przestanie być użyteczna, musisz wezwać profesjonalnego wykonawcę, aby uszczelnił starą studnię. Jest to krytyczny krok w celu odcięcia bezpośredniej drogi zanieczyszczeń z takich starych odwiertów do nowych systemów odwiertów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *