Wskazówki jak dbać o swoje sukienki.

girl-gcb748eddd_1280

1. Użyj odpowiedniego programu

Niewłaściwy stosunek ilości wody do czasu cyklu może zwiększyć zużycie ubrań, jednocześnie niepotrzebnie zużywając więcej energii — szkodząc oszczędnościom, garderobie i środowisku. Unikaj tego dzięki technologii, która inteligentnie dostosowuje czas, wodę i energię w zależności od wielkości wsadu, zapewniając najbardziej optymalną pielęgnację.

2. Nie używaj zbyt dużej ilości detergentu

Nadmierna ilość detergentu prowadzi do powstawania nadmiernych bąbelków, które mogą działać odwrotnie niż mydło zostało stworzone. Dodanie zbyt dużej ilości mydła do pralki może uniemożliwić wyczyszczenie ubrań lub, co gorsza, pozostawić ekskluzywne sukienki wieczorowe bardziej brudne niż były na początku.

3. Opanuj proces prasowania

Jest kilka części garderoby, które wymagają prasowania, zwłaszcza odzież robocza. Ważne, aby dobrze wyglądały. Istnieje jednak wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak w procesie prasowania. Poniżej znajduje się podstawowy proces prasowania, którego należy przestrzegać:

Najpierw sprawdź etykietę dotyczącą prania na ubraniu, aby dowiedzieć się, czy ekskluzywne sukienki można prasować, a następnie sprawdź instrukcje użytkowania swoich parownic lub żelazek. W przypadku zwykłych ubrań sprawdź etykietę dotyczącą prania na ubraniu, aby zobaczyć odpowiednią temperaturę prasowania. Ustaw także kolejność prasowania, aby praca była efektywna. Możesz przejść według kolejności kołnierza, mankietów, a następnie reszty obszarów.

4. Wiedz, jak przechowywać ubrania

Ekskluzywna odzież damska również potrzebuje przestrzeni do oddychania, zwłaszcza te z naturalnymi włóknami, takimi jak bawełna, len, jedwab i wełna. Ważne jest, aby były przechowywane w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Podczas wieszania zachowują swój kształt i zapobiegają zmarszczkom, upewnij się, że używasz drewnianych lub wyściełanych wieszaków. Ciężkie ubrania, takie jak swetry, można zamiast tego złożyć, aby się nie rozciągały.

5. Utrzymuj swoje ubrania w stanie suchym

Wilgotny klimat zapewnia optymalne warunki do rozwoju pleśni, więc czasami otwieraj drzwiczki swoich ubrań, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Ponadto po wypraniu odzieży upewnij się, że jest całkowicie sucha, zanim ją schowasz.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *