Zatrzymywanie brudu przy drzwiach.

pexels-kindel-media-8550111

Badania wykazały, że 80% i więcej brudu i gruzu w budynku osadza się na podeszwach butów. Dzięki zaledwie 16 metrom liniowym maty z logo można zatrzymać 75% brudu, kurzu i wilgoci przy wejściu, aby ograniczyć konserwację wnętrza.

10 wskazówek, jak zatrzymać brud na drzwiach
1. Zatrzymaj brud na macie
Właściwie to, co chcesz zrobić, to zatrzymać brud na swoich śladach – szczególnie na podeszwach butów. Istnieją inne sposoby, w jakie brud dostaje się do środka – w szczególności możesz myśleć o brudzie, który przedostaje się przez powietrze i otwarte okna – ale to, co wnosisz na nogach, ma znacznie większe znaczenie.
Używaj więc wycieraczek przy każdym wejściu do domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Większość brudu w twoim domu pochodzi z zewnątrz, większość z nich dostaje się niezauważona na butach, które nie wydają się ani zabłocone, ani brudne.
2. Wybór odpowiedniej wycieraczki
Wybór odpowiedniej wycieraczki skróci czas spędzony na sprzątaniu i usuwaniu brudu. Kluczem tutaj jest rozmiar twojej maty. Aby mata dobrze działała, musi być dłuższa niż typowy krok. Mata powinna być na tyle długa, aby można było przejść obiema stopami przed wejściem do domu, a jej szerokość nie powinna być szersza niż same drzwi. Więc ludzie wchodzący do domu dosłownie chodzą po nim, zrzucając przy tym brud na matę.
Akryl z winylowym lub gumowym podkładem to najlepszy wybór na matę do wnętrz, ponieważ można ją odkurzyć lub potrząsnąć na zewnątrz, aby pozbyć się brudu. Kup taki, który będzie współgrał z twoim wystrojem, ale o kilka odcieni ciemniejszy. W ten sposób ukryje najgorsze zabrudzenia. Maty na zewnątrz drzwi są zwykle wykonane z gumy. Jeśli mieszkasz na wsi lub masz bardzo błotnisty podjazd, umieść drucianą kratkę pod matą. Będzie to przydatne, jeśli Twoja rodzina lub goście będą musieli zeskrobać błoto z butów lub butów przed wejściem do domu.
3. Dobrym pomysłem są również maty podłogowe
Maty podłogowe są również dobrym pomysłem w pobliżu miejsc o dużym natężeniu ruchu lub miejsc podatnych na zalanie, takich jak lodówka, wanna i toaleta. Jednak zawsze powinieneś rozważyć, czy możesz się poślizgnąć lub potknąć na dywanie, a także jak postrzegasz jego wygląd. Dlatego większość ludzi decyduje się nie mieć maty przed zlewem kuchennym. Nie wygląda dobrze i istnieje ryzyko, że możesz się potknąć, na przykład podczas przenoszenia gorących płynów.
4. Wycieraczki aluminiowe wymagają minimalnej konserwacji
Po prostu od czasu do czasu wyjmuj je na zewnątrz i dobrze potrząśnij, aby usunąć kurz, a także od czasu do czasu przetrzyj je odkurzaczem.
5. Kiedy maty są naprawdę brudne
Kiedy maty są naprawdę brudne, spłucz je wodą i wyszoruj ciepłą wodą z mydłem w płynie. Spłucz i pozostaw do całkowitego wyschnięcia na powietrzu. Jeśli wolisz, szampon do tapicerki jest również w porządku. Upewnij się, że maty są całkowicie suche, zanim odłożysz je z powrotem na podłogę. Wilgoć uwięziona pod spodem może uszkodzić podłogę. Wymień maty, gdy staną się wytarte, ponieważ zużyte są mniej skuteczne w zatrzymywaniu brudu.
6. Zmniejszenie ilości brudu przedostającego się do domu
Aby zmniejszyć ilość brudu przedostającego się do domu, ogranicz liczbę używanych wejść. W ten sposób ograniczysz liczbę miejsc, w których ludzie i zwierzęta mogą chodzić po brudzie. A jeśli większość ludzi wchodzi do twojego domu przez pokój z łatwą do wycierania podłogą, większość brudu nigdy nie przedostanie się poza pierwszą bazę i w pozostałej części domu.
7. Uczyń swój dom strefą bez butów
Uczyń swój dom strefą bez butów dla wszystkich. Uprzejmie poproś członków rodziny, gości i przyjaciół, aby zrzucili buty tuż przy wejściu. Zapewnij ozdobny kosz lub inny pojemnik, w którym ludzie będą mogli schować swoje buty.
8. Projektuj, aby ograniczyć brud
Nie codziennie kupujesz nowe meble lub odnawiasz kuchnię lub łazienkę. Ale kiedy już to zrobisz, wybierz mądrze tkaniny i powierzchnie. Kupując zawsze myśl: „czy to zwiększy ilość pracy, którą muszę wykonać w domu?”
Podłogi laminowane i z litego drewna wyglądają prawie tak samo, ale tylko jedna z nich wymaga woskowania i renowacji. Laminat najczęściej wymaga jedynie odkurzenia. W przypadku blatów kuchennych przekonasz się, że twarde powierzchnie – a nie płytki, a zwłaszcza małe płytki – nie mają rowków i wgłębień, w których mógłby gromadzić się brud. Z biegiem czasu zasłony i żaluzje mogą stać się magnesami przyciągającymi kurz i pajęczyny. Zamiast materiałów zatrzymujących kurz, wybierz tkaniny z wykończeniem odpornym na plamy i kurz lub samodzielnie zabezpiecz tkaninę produktem, zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
9. Zamknij drzwi
Brud po prostu lubi podróżować. Najszczęśliwszy jest, gdy może swobodnie wędrować po całym domu, chowając się w zakamarkach i zakamarkach, których znalezienie i usunięcie jest najbardziej pracochłonne. Więc zatrzymaj brud na granicach. Oznacza to, że zwykle trzymaj drzwi, szuflady, szafki, szafy i inne bariery zamknięte. Dzięki temu brud pozostanie na zewnątrz, gdzie odkurzacze i ściereczki do czyszczenia będą w stanie łatwiej sobie z nim poradzić.
Jeśli pracujesz nad niechlujnym projektem, w którym powstaje kurz, zamknij drzwi do pokoju, w którym pracujesz. Jeszcze lepiej, powieś plastikową folię w poprzek drzwi i otworów wentylacyjnych, aby ograniczyć kurz do jednego pomieszczenia.
Okresowo myj żaluzje weneckie i inne zasłony okienne zatrzymujące brud, takie jak firanki. Pamiętaj, że brud kocha towarzystwo i działa jak magnes na więcej.
10. Sprytne sztuczki dla zwierząt
domowych Każde zwierzę domowe, które ma łatwy dostęp do ogrodu, wniesie na sierść i łapy mnóstwo wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Utrzymywanie psów i kotów w czystości oraz podejmowanie środków zapobiegawczych, gdy wiesz, że są szczególnie zabrudzone, zmniejszy ilość brudu, który mogą wnieść do Twojego domu.
1. Trzymaj czystą szmatkę przy drzwiach, z których korzysta Twój zwierzak, aby łatwiej pamiętać o wytarciu zabłoconych, mokrych łap i pazurów, zanim Twój ukochany zwierzak pozostawi nieestetyczne ślady w całym domu.
2. Raz w tygodniu wyprowadź psa na zewnątrz i dokładnie wyczesz jego futro za pomocą szczotki zalecanej dla jego sierści. Zrób to z dala od domu, aby kępki nie wpadły z powrotem do środka.
3. Cudownym sposobem na pozbycie się sierści z mebli i innych powierzchni jest wytarcie jej wilgotną gąbką lub ściereczką. Włosy zbiorą się w kępki i na ubraniu. Doskonałą alternatywą jest lekko zwilżona gumowa rękawica, szybko pocierana w tę i z powrotem. Będzie zbierać wiązki włosów. Lub możesz użyć jednej ze specjalnych gumowych szczotek z wypustkami, które są przeznaczone do pielęgnacji kotów i psów o delikatnej sierści (dostępne w sklepach zoologicznych).
4. Nic nie przebije odkurzacza do usuwania sierści zwierząt z dywanów i dywanów. Jeśli masz wiele zwierząt domowych lub zwierzę, które dużo linieje, warto rozważyć odkurzacz, który został specjalnie zaprojektowany do usuwania sierści. Zwykle mają większą moc ssania do zasysania sierści i specjalne filtry wyłapujące potencjalne alergeny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *